BASIN AÇIKLAMALARI

Arakanlı Müslümanlar Erzak Taşıyan Yöneticileri Değil Harun el-Reşid Gibi Halifeleri Bekliyor!

İngiliz sömürgesi olan Myanmar'da ki Müslüman halk, Myanmar Devlet Başkanı Thein Sein'in emri ile hem güvenlik güçleri hem de Budistler tarafından sistematik bir şekilde katledilmektedir. Binlerce Müslüman katledilirken onbinlercesi ise Budist yönetimin katliamlarından dolayı Bangladeş sınırına doğru kaçmaktadır. İnsanlıktan nasibini almamış olan Budist katiller, camileri ve köyleri yakmakta, yakalanan Müslümanların bedenlerini parçalamakta, kadınlara tecavüz etmekte ve katlettiklerini toplu mezarlara gömmektedirler.

Myanmar'da yaşanan bu zulüm ve katliamlar bir kez daha göstermiştir ki Müslümanların kanının akması ve hunharca katledilmeleri, BM gibi devletlerarası kuruluşları hiç ilgilendirmemektedir. Zira her zaman insan haklarından bahseden bu yalancılar güruhu, uzunca bir süredir devam eden bu zulme de sessiz kalmışlardır. Bunun bir tek sebebi vardır ki o da, zulme uğrayanların Müslüman olmalarıdır.

Peki, sömürgeci kâfirler kendilerinden beklenildiği gibi bu zulme sessiz kalırken, Müslümanların başlarındaki yöneticiler ne yapmaktadır? Hemen yanı başında ki Bangladeş hükümeti, burada yaşanan katliamları umursamayarak, kendisine sığınan Müslümanları ülkesine kabul etmeyip zulme ortak olmaktadır. Yıllardır ABD ile terörizmle mücadele adı altında Müslüman kanını akıtan, sahip olduğu güçlü ordusunu ve silahlarını sadece Müslümanlara karşı kullanan Pakistan hükümeti, insanın kanını donduran cinayetlere sessiz kalmaktadır. Endonezya, Malezya ve bütün Arap ülkeleri neyi beklemektedir? Türkiye ise geçtiğimiz sene Somali için başlattığı yardım kampanyaları serisine bu senede Arakan'la devam etmiş, çatışma bölgesine erzak ulaştırmaktan başka bir şey yapmamış ve güya dünyanın ilgisini çekmek için Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Başbakan Erdoğan'ın eşi ve kızını da bölgeye göndermiştir.

Bu işbirlikçi yöneticiler sağır ve dilsizi oynarken, Thein Sein, dünyanın ve özellikle İslam coğrafyasındaki yöneticilerin gözünün içine baka baka "Müslüman Ruhinga etnisitesi fertleri için tek çözümün mülteci kamplarında toplanmaları veya ülkeden sınır dışı edilmeleri" açıklamasını yapmıştır. Irak'ta Amerika güçlü diye ses çıkarmayanlar, Filistin'de aşağılık Yahudi varlığından korkanlar, Keşmir'de Hindistan'dan, Çeçenistan'da ise Ruslardan çekinenler, son olarak Suriye'de Çin, İran ve Rusya üçlüsünü aşamıyoruz diyenler, Myanmar'da ki bir avuç katil Budist için de mi aynı şeyleri söyleyecek ve aynı bahaneleri üretecekler? Bundan hiç mi hayâ duymayacaklar? Bu mübarek ayda da mı kardeşlerinin yanında ve Budistlerin karşısında durmayacaklar?

Yıllardır İngiliz sömürgesinde kalan Myanmar'da Amerika, İngiltere ile siyasi bir çatışma içerisindedir ve Müslümanların orada katledilmesi noktasında Budistleri desteklemektedir. Müslümanların ülkelerindeki hain yöneticiler ise her zaman olduğu gibi, bu konuda da bir şeyler yapabilmek için efendileri olan Batılıların talimatlarını beklemektedirler. Arakanlı Müslümanlar ise kendilerine boş vaatlerde bulunmak ve başlarını okşamak için ziyarete gelen yöneticileri değil, kendilerini her türlü zulümden koruyacak olan Harun el-Reşid gibi Halifeleri beklemektedir. Dünyadaki bütün Müslümanlar gibi!

وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ "Eğer onlar din hususunda sizden yardım isterlerse, onlara yardım etmek üzerinize borçtur.[el-Enfâl 72]

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.