BASIN AÇIKLAMALARI

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti Hayırlı Gençlerinden Recai Çolak'ın Vefatını Duyurur إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ "Biz şüphesiz Allah'a aitiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" [Bakara 156]

İslami hayatın yeniden başlaması ve Allah'ın dininin yeryüzüne tekrardan hâkim olması için samimiyetle çalışan Recai Çolak, Hizb-ut Tahrir'in hayırlı gençlerindendi. Alçakgönüllü bir kişiliğe sahip olan Recai Çolak, Müslümanların derdi ile dertlenerek İslam davasına omuz vermiş ve yaklaşık on sene önce Hizb-ut Tahrir ile birlikte çalışmaya başlamıştı.

Vefatından tam bir hafta önce İslam'a emin bir bekçi olacağına dair Rabbine söz vererek kasem eden Recai kardeşimiz, Rabbine verdiği sözü yerine getirdi ve ömrünün sonuna kadar İslam'a olan bağlılığını gösterdi.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak bizler, merhuma Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine metanet, sabr-ı cemil ve başsağlığı diliyoruz.

Ey Kardeşimiz! Merhameti geniş olan Rabbimiz sana gani gani rahmet eylesin! Seni altından ırmaklar akan cennetine koysun! "Kim boynunda biat halkası olmadan ölürse, cahiliye ölümü ile ölmüş olur" hadisi gereğince, bir Halifeye biat edemesen de biat edecek bir Halife naspetmek için yaptığın hayırlı çalışmaları kabul eylesin! Bizler, senin İslam davası için yaptığın fedakârlıklara ve Hilafet'in yeniden ikamesi için sergilediğin cesurca amellere şahit olduk. İnşallah bu ameller vesilesi ile kazananlardan ve müjdelenenlerden olursun!

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلاً "Müminlerden, Allah'a verdiği sözü yerine getiren nice adamlar vardır. Kimi bu uğurda canını vermiş, kimi de beklemektedir. Onlar sözlerini hiç değiştirmemişlerdir." [Ahzab 23

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.