“Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur” Kampanyası Sona Erdi

BASIN AÇIKLAMALARI

“Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur” Kampanyası Sona Erdi

Müslümanlar ile beraber aileyi, nesli ve toplumu İslâm’la koruyacağız! Aile Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur kampanyamız nihayete erdi ancak sorun çözülmedi. Sorunun tek ve sahih çözümü kuşkusuz İslâm’ın hayatın tamamına hâkim olmasıdır.

21 Ocak 2020 tarihinde başlattığımız “Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur” başlıklı kampanyamızı Koronavirüs tedbirleri gereği 28 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz kapanış programı ile erken tamamladık. Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirdiğimiz programa 5’i stüdyo konuğu, 15’i canlı bağlantı yolu ile toplam 21 ayrı yazar, akademisyen ve Sivil Toplum Temsilcisi katıldı. Kapanış Programının sonunda “Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur” kampanya sonuç bildirgesi kamuoyuna ilan edildi. Sonuç Bildirgesinde şu hususlar vurgulandı:

Muhakkak ki aile toplumun temel yapıtaşı, çocuklarımız ise geleceğimizdir. Dünyaya liderlik eden, İslâm risâletini tüm dünyaya taşıyan, İslâm ahkâmını adaletle uygulayan bir toplumda, elbette ailenin, neslin ve toplumun her türlü kötü düşünce, davranış ve uygulamalardan korunması gerekir. Ailenin ilk adımı olan evlilik, evliliğin tarafları olan erkek ve kadın, meyvesi olan çocuklarımız korundukça ve İslâm’a bağlı kalındıkça güçlü ve sarsılmaz bir toplum ortaya çıkabilir. Kadın-erkek ilişkileri, evlilik, aile içi ilişkiler, akrabalık ve nesiller bozuldukça en ufak bir sarsıntıda, musibette ve krizde toplumun kırılganlaşması kaçınılmaz olur. Bugün tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını sonucu karşı karşıya kaldığımız manzaralar, toplumsal dayanışmanın ne denli önemli ve hayati olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Hizbut Tahrir Türkiye olarak biz 21 Ocak tarihinde “Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur”  başlıklı bir kampanya başlattık. Kampanya sürecinde Türkiye’nin birçok farklı şehrinde 29 konferans ve panel gerçekleştirdik. Planlanmış 26 konferans ve panel etkinliğimizi de Koronavirüs nedeniyle iptal ettik. Aileyi korumak adına bizimle aynı derdi paylaştığını düşündüğümüz STK, Siyasi Parti, Belediye Başkanları, Kamu yöneticileri, yazarlar, medya temsilcileri ile köklü çözüm bulma adına istişareler yaptık ve kampanyanın amacından bahsedip desteklerini istedik. Bu kapsamda 547 ziyaret gerçekleştirdik. Kampanya konusuyla alakalı hazırladığımız kitapçıktan 55.000 adet dağıttık. İnternet üzerinden “İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanun İptal Edilsin başlıklı” bir imza kampanyası başlattık ve 110.000 kişiden destek ve imza aldık.

Allah Subhanehu Ve Teala’ya hamdolsun ki bu süreçte duyarlı tüm kesimlerden olumlu tepkiler ve destek aldık. Öncelikle bu süreçte kampanya faaliyetlerine katkı sunan, kapılarını bize açıp yükümüzü paylaşan, davetlerimize icabet ederek duyarlılık gösteren tüm kurum temsilcilerine, kanaat önderlerine ve yazarlara, akademisyen ve hocalara teşekkür ediyoruz. Yine bu süreçte gecesini gündüze katarak çalışan tüm Müslümanlardan da Allah Subhanehu Ve Teala razı olsun. 

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak tekrar ediyoruz ve diyoruz ki; Müslümanlar ile beraber aileyi, nesli ve toplumu İslâm’la koruyacağız! Aile Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur kampanyamız nihayete erdi ancak sorun çözülmedi. Sorunun tek ve sahih çözümü kuşkusuz İslâm’ın hayatın tamamına hâkim olmasıdır. Bu sebeple çalışmalarımıza ara vermeksizin ve duraksamaksızın devam edeceğiz. Allah’ın yardımıyla, İslâm bu topraklara yeniden dönecektir. İnşaAllah Raşidi Hilafet ile dünya yeniden huzura, güvene, sağlığa kavuşacak ve Rasulullah Sallallahu Aleyhi Ve Sellem’in bayrağı yeniden göklerin hâkimi olacaktır. Gayret bizden zafer Allah Subhanehu Ve Teala’dandır.


حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.