Aile Nesil Toplum İslam İle Korunur

Aile Nesil ve Toplum İslam ile Korunur / Konferans ve Paneller

‘AİLEDEN DEVLETE İSLÂMİ TOPLUMUN İNŞASI’ KONFERANSI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Hizb-ut Tahrir Türkiye tarafından "Aile, Nesil ve Toplum İslâm ile Korunur" kampanyası çerçevesinde organize edilen “Aileden Devlete İslâmi Toplumun İnşası” konferansı yoğun katılımla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Medya tarafından organize edilen “Aileden Devlete İslâmi Toplumun İnşası” konferansında, İstanbul Sözleşmesi ve aileyi yıkan yasaların topluma etkileri, İslâm’da ailenin önemi ve aile ile toplumun nasıl korunacağı konuları ele alındı.

Konferansa İlahiyatçı Dr. Abdurrahim ŞENSiyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin YILDIRIM ve İlahiyatçı Abdullah İMAMOĞLU konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın sunumunu Köklü Değişim Yazarı M. Emin YILDIRIM yaptı. Hafız Burak BALTA tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR yaptı.

Kar konuşmasında; “97 yıl önce bugün İslâm’la olan bağımız koparıldı. 97 yıl önce bugün koruyucu kalkanımız kırıldı. Bugünü hiç unutmayacak ve unutturmayacağız!” diyerek sözü Dr. Abdrurrahim ŞEN’e bıraktı.

 

“Bu topraklara aidiyet hisseden herkes, 97 yıl önce işgallerle geldiklerinde ilk yaptıkları kadınlarımıza el uzatmak olan Batılıların, kadınlarımız hakkında bizlere pazarlamaya çalıştıkları yasaları düşünmek zorundadır!” diye konuşan Şen, İstanbul Sözleşmesi ve CEDAW gibi uluslararası sözleşmelerle Müslüman toplumların aile-kadın anlayışına yönelik saldırıları gözler önüne serdi.

Abdurrahim ŞEN'in ardından kürsüye Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin YILDIRIM geldi.

Yıldırım konuşmasında; “Yeşil bayraklarında ‘La ilahe illAllah’ yazması yada adında 'İslâm Cumhuriyeti” yazması onu İslâm Devleti yapmaz! Bir devletin İslâm Devleti olabilmesi için kökte tevhit, dallarında adalet olması gerekir.” diyerek İslâm Devleti’nin karakteristik özelliklerini ifade etti. Hayatı İslâmlaştırma anlamında Müslüman topluma düşen vazifeleri tarihten örneklerle dile getiren Yıldırım’ın ardından İlahiyatçı Abdullah İMAMOĞLU söz aldı.

Geçen her günün bir önceki günü hatırlattığını ifade eden İmamoğlu, “Allah'ın razı olacağı hayatı bize yaşatacak olan İslâm Hilâfet Devleti’dir.” şeklinde esaslandırdığı konuşmasında; Müslümanların yeniden izzet kazanmasının yolunun Hilâfet Devleti’nin ikamesinden geçtiğini söyledi.

Konferans bu konuşmanın ardından sona erdi.

Konferans öncesinde ve sonrasında Köklü Değişim Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı tarafından konferans konuşmacıları ve konferansı takip etmeye gelen misafirlerle röportajlar gerçekleştirildi.

#AileyiNesliToplumuKoru

#3Mart1924
 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.