Ankara'dan Filistin İçin Müslümanların Ordularına Çağrı

FİLİSTİN

Ankara'dan Filistin İçin Müslümanların Ordularına Çağrı

Gasıp Yahudi varlığının Cenin’de 12 Müslümanı vahşice katlettiği saldırıların ardından “Cenin’de Akan Müslüman Kanı, 'Normalleşen' Yöneticilerin Vebalidir” başlığıyla Ankara Hacıbayram Camii’nde basın açıklaması yapıldı.

Cuma namazını müteakiben Cenin’de katletdilen Müslümanlar için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, basın açıklamasını okudu.

Cami cemaatinin tekbirlerle destek verdiği açıklamada İmamoğlu, dünyanın dört bir yanında Müslümanlara, Kur’an-ı Kerim’e ve İslam’a yönelik saldırılara değindi ve Ümmet-i Muhammed’in sahipsizliğine işaret etti.

Bir Müslümanın canının Kabe’den bile üstün olduğunu, Rasulullah Sallallahu aleyhi ve sellem'in “Ey Kabe! bir müminin hürmeti Allah katında senden daha büyüktür” hadisi ile hatırlatılan basın açıklamasında, yöneticilere seslenildi:

“Kabe’den ve Dünya’dan çok daha şerefli ve kıymetli olan Müslüman kanı için ordularınızı hareket ettirmeyecek misiniz?

Düşmanlarınızla normalleşmeye, akan Müslüman kanını kınama mesajları eşliğinde izlemeye devam mı edeceksiniz?

Yok mu içinizde Allah’a ve Rasulü’ne icabet ederek, sömürgeci kâfirlere bağlı esaret zincirini kırarak, Mescidi Aksa’yı işgalden kurtaracak sahih iradeli bir lider?

Çıkmaz mı içinizden tıpkı Amuriye’den yükselen feryada icabet eden Halife Mutasım gibi bugün de yükselen feryatlara icabet edecek Mutasımlar?

Yok mu içinizde normalleşme tekliflerini ve yüzyıllık şerir planları elinin tersiyle itip Mescidi Aksa topraklarına Allah için sahip çıkacak Abdülhamitler?

Allah için yok mu içinizde Mescidi Aksa esirken gülmeyi kendisine haram kılacak Selahattinler?”

Filistin’in kurtuluşu için orduların harekete geçirilmesi çağrısının yapıldığı açıklamada, Yahudi varlığı ile “normalleşen” ve dostluk kuran yöneticiler muhasebe edilirken, Müslümanlara da “Filistin’in kınamalarla yetinen yöneticilerle değil; ordularla ve sahih iradeyle kurtulabileceği” beyan edildi.

Basın açıklamasının ardından dualar ile program sonlandırıldı.

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.