Azgınlaşan Gasıp Yahudi Varlığını Kim Durduracak?

BASIN AÇIKLAMALARI

Azgınlaşan Gasıp Yahudi Varlığını Kim Durduracak?

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak, 10 Mayıs Pazartesi günü Türkiye’nin 10 ayrı şehrinde kitlesel basın açıklaması ve eylem çağrısı yaptık. İstanbul’da “İsrail” Konsolosluğu, Adana’da Amerika Konsolosluğu, Ankara, Bursa, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin ve Van’da ise şehirlerin büyük camilerinin meydanlarında basın açıklamaları ve protesto eylemleri gerçekleştirdik.

Gâsıp Yahudi varlığı, Ramazan ayının başından itibaren Kudüs’e ölüm yağdırdı, necis ellerini Mescid-i Aksa’ya uzattı, Aksa’nın kapılarına barikat kurdu, iftar sofralarını dağıttı ve Müslümanların ibadetlerini engelledi. 7 Mayıs Cuma gecesinden itibaren azgınlığını daha da artıran işgalci varlık, binlerce silahlı asker ile Mescid-i Aksa’yı savaş alanına çevirdi. Bu saldırılarda 24 kardeşimiz şehit edildi ve 500’den fazla Müslüman yaralandı. Mescid-i Aksa’dan yükselen bu yardım çığlıkları arşı titretmesine rağmen bir karşılık bulmadı. Müslümanlar Ramazan ayının son bu günlerinde pandemi koşullarında ayağı kalkıp meydanları doldurdular, yöneticilere çağrı yaptılar, hüzünlendiler, Kudüs ve Mescid-i Aksa için gözyaşı döktüler ama Müslüman beldelerdeki yöneticiler ümmetin taleplerine yine icabet etmediler. Silik kınama mesajlarıyla meseleyi yine geçiştirmeye çalıştılar. Yine sahte tepkilerle Müslümanları avutmaya kalktılar. Mescid-i Aksa ve mazlum Müslümanlar bir kez daha yalnızlığa terk edildi.

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak, 10 Mayıs Pazartesi günü Türkiye’nin 10 ayrı şehrinde kitlesel basın açıklaması ve eylem çağrısı yaptık. İstanbul’da “İsrail” Konsolosluğu, Adana’da Amerika Konsolosluğu, Ankara, Bursa, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin ve Van’da ise şehirlerin büyük camilerinin meydanlarında basın açıklamaları ve protesto eylemleri gerçekleştirdik.

Basın açıklamalarında “Biz gasıp Yahudi varlığı “İsrail”i kınamıyoruz. Biz, bu saldırılara karşı suspus olanları kınıyoruz! Yahudilerle normalleşenleri kınıyoruz. Çünkü Yahudiler, Nebîlerin kâtilleri ve Müslümanların en azılı düşmanlarıdır.” dedik ve şu mesajı verdik: “Filistin meselesi BM, Arap Birliği ve İslam İş birliği Teşkilatı’nın masasında çözüme kavuşmayacaktır. Çünkü bir meselenin asli çözümü, onu ortaya çıkaran unsurların ortadan kaldırılması ile mümkündür. Filistin meselesinin asli çözümü ise Yahudi varlığını Mübarek Aksa topraklarından söküp atmakla mümkündür. Bunun dışındaki tüm çözüm planları beyhudedir, asla kabul edilemez. Aynı şekilde sadece camilerden sela okutturarak ve sadece dua ederek işgal ortadan kalkmaz.”

İslam beldelerindeki yöneticilere seslendik ve şöyle dedik: Şahadeti arzulayan askerlere, kışlalarda âtıl bekleyen silahlara ve devasa servetlere sahipken daha ne kadar bekleyeceksiniz? Libya’ya Amerikan çıkarları için gönderdiğiniz İHA ve SİHA’ları Tel Aviv’e ne zaman göndereceksiniz? Bu insansız savaş uçakları Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturmayacaksa bunları daha niçin, kim için üretiyorsunuz?

Gasıp Yahudi varlığı ve yöneticilerine de şöyle seslendik: “Biz biliyoruz ki siz dünyanın en korkak, en aşağılık insanlarısınız! Sizi cesaretlendiren Müslümanların başındaki yöneticilerin sessizliğidir. Ancak bu sizi aldatmasın! Bir avuç Filistinli genç nasıl ki barikatlar ile kapalı Şam kapısını açtılarsa, biz de, Allah’ın yardımı ile Hilafet Devleti kurulduğunda Kudüs’e yürüyeceğiz ve Kudüs’ün bütün kapılarını ümmete yeniden açacağız. Siz ise kendinize kaçacak ülke arayacaksınız.”

Basın açıklamalarımıza katılan duyarlı tüm Müslümanlara teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyoruz. Kudüs, Haçlılardan kurtarıldığı gibi Yahudiler ve destekçilerinden de kurtarılacaktır. Elbette ki yarın bekleyen için yakındır. Allah’ın izniyle bu mutlaka gerçekleşecektir. Zira Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

 وَلَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِينٍ “Onun verdiği haberin doğruluğunu bir zaman sonra çok iyi öğreneceksiniz.” [Sad 88]

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

11.05.2021

Basın açıklamaları ve prostestolardan görüntüler ile basın tetninin tamamı için tıklayınız

PDF'i indirmek için tıklayınız

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    Yakup özdemir

    11 Mayıs 2021

    Allah razı olsun duyarlı müslümanlardan RABBİM israili ortadan kaldıracak 2 raşidi hilafeti bizlere nasip et selahattinleri bizlere nasip et

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.