BASIN AÇIKLAMALARI

Cihan Haber Ajansının Yayınladığı Bir Habere Reddiye

Anlaşılan o ki; bu yalan haber de öncekiler gibi Hizb'i umutsuzca karalamak isteyen, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubeleri'ndeki kaynaklarınıza dayanmaktadır.

es-Selâmu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakâtuh,

Sayın Cihan Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni'ne,

 

09.04.2009 tarihinde ajansınızdan yayınlanan bir haberde "Eskişehir'de düzenlenen operasyonda terör örgütü Hizb-ut Tahrir'le bağlantılı olduğu ileri sürülen 30 kişiyi gözaltına aldı." ve "Yapılan aramalarda tabancalarla çok sayıda mermi ele geçirildi." şeklinde ibareler yer almıştır. Halbuki söz konusu tarihte Hizb-ut Tahrir'in Eskişehir'deki şebabına karşı herhangi bir operasyon düzenlenmemiştir. Gerçek olmayan bu haberi ancak, Eskişehir Valisi'nin yaptığı açıklamadan sonra değiştirebildiniz. Zaten bağlı bulunduğunuz Samanyolu Grubu'nun Hizb-ut Tahrir hakkında daha önce yaptığı haberler de tıpkı bunun gibi kasıtlı ve yanıltıcı haberler sınıfındandır.

Anlaşılan o ki; bu yalan haber de öncekiler gibi Hizb'i umutsuzca karalamak isteyen, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubeleri'ndeki kaynaklarınıza dayanmaktadır. Oysa bir Müslüman olarak bu zâlim ve fâsık şubeden aldığınız haberler hakkında Rabbimiz [Subhânehu ve Te'alâ]'nın şu kavlini göz önünde bulundurmanız gerekirdi:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ  

"Ey îman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse (doğruluğunu) etraflıca araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.[Hucurât 6]

Hattı zatında kesin olarak bildiğiniz bir husus vardır ki; Hizb-ut Tahrir, İslâm ideolojisine dayalı bağımsız, küresel bir siyâsî partidir. Ayrıca Hizb, Râşidî Hilâfet Devleti'ni kurarak İslâmî hayatı yeniden başlatmak gâyesiyle Allah [Subhânehu ve Te'alâ]'nın emrettiği ve Rasûlullah [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]'in üzerinde seyrettiği metoda sımsıkı sarılarak yalnızca fikrî ve siyâsî çalışmalarla kendisini sınırlandırır ve bu şer'î metot gereği İslâm'a aykırı her türlü şiddet eylemini, örgütünü ve aracını kınar ve reddeder.

Son olarak, Hizb-ut Tahrir konusunda Allah'tan korkun demiyoruz nitekim ona hiçbir şekilde zarar veremezsiniz. O, kökü sabit dalları göğe doğru yükselen tayyib bir ağaç gibidir. Ancak kendiniz ve yazdıklarınız hususunda Allah'tan korkun diyoruz. Daima Allah Teala'nın şu kavlini hatırınızda bulundurunuz: قُلْ إِنَّ الَّذِينَ يَفْتَرُونَ عَلَى اللّهِ الْكَذِبَ لاَ يُفْلِحُونَ "De ki: ‘Allah'a karşı yalan uyduranlar asla felah bulmazlar'." [Yunus 69] Ayrıca erdem ve basın etiği ilkelerine uygun hareket edip bu reddiyemizi yayınlayacağınızı da sanmıyoruz. Ancak sizleri Hizb-ut Tahrir ve Hilafet aleyhinde yürütülen umutsuz karalama kampanyalarına alet olmaktan artık vazgeçmeye çağırıyoruz.

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.