Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Hatay

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri Hatay

“Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” çerçevesinde Hatay'da siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel medya temsilcileri, iş adamları, eğitimcilerle bir araya gelindi.

 

Köklü Değişim yazarlarından Ahmet Sapa’nın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu’nun konuyla alakalı sunumuyla devam etti. Yapılan sunumun ardından soru-cevap faslına geçildi ve katılımcıların bir kısmı sorularıyla bir kısmı da görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulundular. Sorulan sorular İktisatçı Yazar Hakkı Eren ve İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Yazar Musa Bayoğlu tarafından cevaplandırıldı.

Toplantıya katılanların tümünün ortak görüşü İslam’ın her alandaki çözüm ve hükümlerinin gündeme getirilmesi oldu. Yönetim, ekonomi, eğitim ve sosyal alanlarda İslam’ın detaylı ve sahih çözümlerinin olduğu, bunların her platformda dillendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu tarz istişare ve çözüm toplantılarının her alanda ve daha sık yapılması gerektiği temennisi ve vurgusuyla toplantımız sona erdi.

#EkonomikKrizlereİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.