Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Karaman

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşisi Karaman

"Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine Karaman’da devam edildi.

Toplumun her bireyine ulaşmak için şehir şehir her platformda halkımıza konferans ve söyleşiler serisi ile bizzat yüz yüze ziyaretlerle kapitalist nizamın ürettiği krizlere İslam’ın hükümleri çerçevesinden köklü çözüm sunan çalışmamızı götürmeye devam ediyoruz.

Karaman’daki programımız, Köklü Değişim Karaman Temsilcisi Burhanettin Kırceylan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu, “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını misafirlerle detaylı olarak paylaştı.  

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimiz sunuldu.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları yer aldı.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin en büyük sorumlusunun Kapitalist iktisat nizamı olduğu resmi istatistiklerle ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları yazarlarımız İktisatçı Hakkı Eren ve İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ve Sosyolog Süleyman Uğurlu yanıtladı. Bu bölümde misafirlerimizden gelen kıymetli görüş ve öneriler de dinlendi.

Yaklaşık iki aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı kampanyamız kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.