Hilafet Devleti Mevcut Olsaydı Hiçbir Ülke İslam'ın Şiarı Minareyi Yasaklayamazdı

BASIN AÇIKLAMALARI

Hilafet Devleti Mevcut Olsaydı Hiçbir Ülke İslam'ın Şiarı Minareyi Yasaklayamazdı

"İmam [Halife] bir kalkandır. Onun arkasında savaşılır  ve onunla korunulur."

İsviçre'de, 29.11.2009'da yeni minare yapımı konusunda yapılan referandumda seçmenlerin %57'den fazlası, yeni minare inşaatının yasaklanmasına destek verdi. İsviçre Adalet Bakanı Eveline Widmer-Schlumpf referanduma ilişkin açıklamasında ülkesinde düzenlenen referandumla yeni minare yapımının yasaklanmasının, Müslümanları değil, İslami köktenciliği hedeflediğini belirtti.

Minare yapılmasına yasak getirilmesi artık İsviçre dahil tüm Batının İslam'ın şiarlarına dahi katlanamayacak kadar İslam'a ve Müslümanlara kin duyduğunu göstermektedir. Yedi küsur milyon nüfuslu İsviçre'nin bu tavrı karşısında yetmiş küsur milyon nüfuslu, dünyanın en büyük ordularından birine sahip Türkiye'nin Başbakanı tepkisini şu sözleriyle dile getirmiştir: "Temel hak ve özgürlükler oylama konusu yapılamaz. Minare yasağı, çağdışı ve ilkel bir anlayışın tezahürüdür. Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir." İsviçre Adalet Bakanı'nın sözlerine ise "Caminin minaresinin kökten dincilikle ne alakası var?" şeklinde karşılık vermiştir. Artık Başbakan, kendi ifadesinde de geçtiği üzere minare yasağının, çağdışı ve ilkel bir anlayış olan kapitalizmin, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin ürünü olduğunu idrak etmeli ve bu kokuşmuş fikirlerin bayraktarlığını yapmaktan vazgeçmelidir. Artık Başbakan, kendisini hizmetine adadığı Amerika'nın da özgürlükler adı altında Irak'ta ve Afganistan'da nice camileri ve minareleri değil yasaklamayı bizzat bombalarla yıktığını görmeli ve bu menfur girişimleri temel hak ve özgürlükler oylama konusu yapılamaz diyerek başka bir yanlışla örtmeye ve geçiştirmeye kalkışmamalıdır. Artık Başbakan, İsviçre dahil tüm Batılı küfür yönetimlerinin, kökten dincilik kılıfı altında İslam'a, Müslümanlara ve şiarlarına düşmanlık yaptıklarını kavramalıdır.

Ey Müslümanlar!

Hilafet Devleti'nin hayat sahasından kalkmasından sonra dört bir koldan önce Resul'e sonra Kur'an'a ardından da başörtüsü, peçe, mescit, sakal ve minare gibi İslam'ın şiarlarına saldıran Batılı küfür devletleri, Müslümanların liderlerinin, ordularını harekete geçirecekleri yerde böylesi pısırık ve cılız tepkiler verdiklerini görünce İsviçre gibi silik bir ülkenin böyle bir cürüme kalkışması garipsenecek bir durum değildir. O halde İslam'ı ve Müslümanları küffar karşısında ezik duruma düşüren bu aymaz yöneticileri tarihin çöplüğüne atınız ve İslam'ın şiarlarını gerektiği gibi koruyarak sizleri tüm dünya ülkeleri karşısında dininizle izzetli konuma getirecek Raşidi Hilafet Devleti'ni kurmakta acele ediniz.

إِنَّمَا الإمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ 

"İmam [Halife] bir kalkandır. Onun arkasında savaşılır  ve onunla korunulur."

 

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.