Hizb-ut Tahrir Türkiye, Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Raşit Kızılkaya’nın Vefatını Duyurur

DUYURULAR

Hizb-ut Tahrir Türkiye, Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Raşit Kızılkaya’nın Vefatını Duyurur

Kronik sağlık sorunları olan Raşit Kızılkaya coronavirüs hastalığına yakalanmıştı. Bu sabah saat 5 sularında tedavi gördüğü hastanede ruhunu rahmet-i Rahman’a teslim etti.

TAZİYE

Hizb-ut Tahrir Türkiye, Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Raşit Kızılkaya’nın Vefatını Duyurur

Sadık ve muhlis bir Müslüman olarak ömrünü İslâmi hayatı yeniden başlatmaya adayan Raşit Kızılkaya davetle geçen ömrünü yine davet çalışmasında tamamladı.

Kronik sağlık sorunları olan Raşit Kızılkaya coronavirüs hastalığına yakalanmıştı. Bu sabah saat 5 sularında tedavi gördüğü hastanede ruhunu rahmet-i Rahman’a teslim etti. 

إِنَّا لِلَّهِ وإِنَّآ إِلَيْهِ راجِعُونَ “Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve elbette O'na döneceğiz.” [Bakara Suresi 156]

50 yaşında olan Raşit Kızılkaya Hizb-ut Tahrir ile 1997 yılında tanışmış, 2003 yılında davet çalışmalarından ötürü cezaevine girmişti. Hayatını İslâmi hayatı yeniden başlatma ve Nübüvvet metodu üzere ikinci Râşidî Hilâfet Devleti’ni kurma çağrısında geçirmekteydi. Allah Subhanehu ve Teâlâ'nın buna şahit olduğu gibi, bizler de şahidiz.

Rabbimizden, değerli kardeşimizi rahmetiyle kuşatmasını, ailesine sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyor, yakınlarına, sevenlerine ve dava arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

“Müminlerden, Allah'a verdiği ahdi yerine getiren nice adamlar vardır. Kimi, bu uğurda canını vermiş, kimi de beklemektedir. (Onlar) ahitlerini hiç değiştirmemişlerdir.” [Ahzab Suresi 23]

 حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    Harun

    28 Eylul 2021

    Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah ailesinede sabır versin

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.