Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti, Hayırlı Gençlerinden Murat Savaş'ın Hanımı Hatice Savaş'ın Vefatını Duyurur

DUYURULAR

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti, Hayırlı Gençlerinden Murat Savaş'ın Hanımı Hatice Savaş'ın Vefatını Duyurur

إِنَّا لِلَّهِ وإِنَّآ إِلَيْهِ راجِعُونَ

"Biz şüphesiz Allah'a aitiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" [Bakara 156]

İslami hayatın yeniden başlaması ve Allah'ın dininin yeryüzüne yeniden hâkim olması için cesaret ve samimiyetle çalışan Murat Savaş, Hizb-ut Tahrir'in hayırlı gençlerindendir. O bu yolda verdiği mücadele sebebiyle çocuklarından,  hanımından ayrı kaldı ve haksız yere cezaevine konuldu. Daha yeni doğmuş dört aylık ikiz bebekleri ve altı evladı ile Murat kardeşimize mücadelesinde destek olan ve kendisi de daveti taşıyan Murat Savaş'ın hanımı Hatice Savaş hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak bizler, merhumeye Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine metanet ve sabr-ı cemil diliyoruz.

Ey Bacımız! 

Merhameti geniş olan Rabbimiz sana gani gani rahmet eylesin! Seni altından ırmaklar akan cennetine koysun! Rabbimiz çocuklarına merhamet etsin ve onlara İslam üzere bir hayat nasip eylesin. Yaşarken ayrı kaldığın eşin ile Rabbim seni cennette birbirinize kavuştursun.

Ey Murat Kardeşimiz!

İslam'ın hükmünü uygulayacak bir Halife'nin nasbedilmesi için yaptığın hayırlı çalışmaları Rabbimiz kabul eylesin! Bizler, senin İslam davası için yaptığın fedakârlıklara ve Hilafet'in yeniden ikamesi için sergilediğin cesurca amellere şahit olduk. İnşallah bu ameller vesilesi ile kazananlardan ve müjdelenenlerden olursun. Hanımının tedavisinde ve vefatında yanında bulunamadın. Çünkü zalimler, Hilafet isteyip İslam’a davet ettiğin için seni hapse attılar. Allah Subhanehu ve Teala seni en güzel şekilde mükâfatlandırsın, en yakın zamanda davana ve evlatlarına kavuşmayı sana nasip eylesin.

ًﺎﻘﻴِﻓَﺭ َﻚِﺌـَﻟﻭُﺃ َﻦُﺴَﺣَﻭ َﻦﻴِﺤِﻟﺎَّﺼﻟﺍَﻭ ﺀﺍَﺪَﻬُّﺸﻟﺍَﻭ َﻦﻴِﻘﻳِّﺪِّﺼﻟﺍَﻭ َﻦﻴِّﻴِﺒَّﻨﻟﺍ َﻦِّﻣ ﻢِﻬْﻴَﻠَﻋ ُﻪّﻠﻟﺍ َﻢَﻌْﻧَﺃ َﻦﻳِﺬَّﻟﺍ َﻊَﻣ

“Onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda bulunduğu Peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır!” [Nisa 69] Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.

 


حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.