BASIN AÇIKLAMALARI

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Mümtaz Gençlerinden Ekrem Yağmur'un Vefatını İlan Eder

Rabbimizden, değeri Üstadı rahmetiyle kuşatmasını, ailesine sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyor, yakınlarına, sevenlerine ve dava arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

Sadık ve muhlis bir İmam olarak yıllar boyunca insanları İslâmî bakışlarıyla aydınlatan değerli Âlim, kıymetli insan ve örnek dava adamı Ekrem Yağmur, 24.02.2012 Cuma sabahında, kısa bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir.

إِنَّا لِلَّهِ وإِنَّآ إِلَيْهِ راجِعُونَ

"Şüphesiz biz Allah'a aidiz ve elbette O'na döneceğiz." [el-Bakara 156]

 

Üstad Ekrem Yağmur (Rahimehullah) yeryüzünde Allah'ın hükmünü ikame etmek amacıyla Nübüvvet Minhacı Üzere Hilafeti yeniden tesis etmek için çalışan ihlâslı dava adamlarından biriydi. Küçük yaşta İslami ilimler tahsil eden ve Arapça öğrenen Yağmur, aynı yaşlarda hafızlığını tamamlamış ve öğrendikleri ile amel eder bir pozisyonda hayatını devam ettirmiştir. Allah kendisini hayırla mükâfatlandırsın ve hesap günü amel sayfalarını nurlandırsın, İnşaAllah.

Hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşmadan saatler önce bile etrafındaki insanlara bir şeyler anlatabilmenin telaşı ve gayreti içerisinde olan Ekrem Hoca, ömrünü de aynı bu şekilde geçirmiştir. Allah Subhanehu ve Teâlâ'nın buna şahit olduğu gibi, bizlerde şahidiz.

Rabbimizden, değeri Üstadı rahmetiyle kuşatmasını, ailesine sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyor, yakınlarına, sevenlerine ve dava arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

"Müminlerden, Allah'a verdiği ahdi yerine getiren nice adamlar vardır. Kimi, bu uğurda canını vermiş, kimi de beklemektedir. (Onlar) Ahitlerini hiç değiştirmemişlerdir." [el-Ahzab 23]

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilâyeti Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.