Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti: Suriye Devriminin 5. Yılında Haçlı Koalisyonuna Karşı Sizinleyiz Sizinle Kalacağız!

BASIN AÇIKLAMALARI

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti: Suriye Devriminin 5. Yılında Haçlı Koalisyonuna Karşı Sizinleyiz Sizinle Kalacağız!

Suriye Devriminin 5. Sene-i devriyesinde Türkiye'nin birden çok şehirde "Haçlı Koalisyonuna Karşı Sizinleyiz Sizinle Kalacağız!" başlıklı faaliyetler gerçekleştirdi.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti, Suriye Devriminin 5. Sene-i devriyesinde Türkiye'nin birden çok şehirde "Haçlı Koalisyonuna Karşı Sizinleyiz Sizinle Kalacağız!" başlıklı faaliyetler gerçekleştirdi. 13 Mart 2015 tarihinde İstanbul, Adana ve Mersin'in büyük camilerinde cuma namazı sonrası, 15 Mart Pazar günü ise Ankara Hacı Bayram Camii'nde ikindi namazı sonrası, Suriye ve Irak'ta şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazları kılındı ve basın açıklamaları yapıldı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bizler Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak, Suriyeli muhlis Müslümanların 4 yıl önce başlattıkları İslami devrimin her zaman arkasında olduk. Devrime sırtını çevirenler ve ihanet edenlerin ise hep karşısında olduk. 4 yıl boyunca Suriyeli Müslümanlar ile bir vücudun azaları gibi olduğumuzu belirten salih ameller gerçekleştirdik. Kardeşlerimizin derdiyle dertlendiğimizi ve küfrün hâkimiyeti altında olsak da, aynı duygu ve düşüncelere sahip olduğumuzu tüm dünyaya haykırdık. Zalimlere Allah'ın şiddetli azabını hatırlatmak ve hainlerin ihanetini ifşa etmek için 4 yıl boyunca meydanlara ve salonlara sığmadık taştık. Suriyeli kardeşlerimize destek olmak, onlara sahip çıkmak ve yalnız olmadıklarını haykırmak için doğru bildiğimiz yolda korkusuzca yürüdük. Bugün, yani Suriye devriminin 5. Yıldönümünde ise ABD'nin kurduğu Haçlı koalisyonunu telin ettik. Ona destek veren hain yönetimleri ise ifşa ettik ve Allah'ın azabı ile uyardık.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak dört ayrı şehirde yaptığımız basın açıklamalarında Suriyeli Müslümanlara şu sözü verdik: "Ey Suriye halkı, ey Bilad'üş Şam ehli ve ey Irak halkı! Tüm zalim ve hain yönetimler sizi sırtınızdan vursa da biz sizinleyiz ve sizinle kalacağız. İşbirlikçi yönetimler Allah'tan değil Amerika'dan korktukları için Haçlı koalisyonunun yanında yer alsalar da, biz sizinleyiz ve sizinle kalacağız."

Ayrıca Suriyeli muhlisleri sırtından vuran, ABD'nin öncülük ettiği haçlı koalisyonuna katılarak katliamlarına destek olan Türkiye yönetimine ise şöyle seslendik: "Ey Türkiye yöneticileri! Suriye devrimini kuşatmak için efendiniz olan Amerika ile birlikte hareket ettiğiniz apaçık ortadadır. Ey Erdoğan! Ey Davutoğlu! Suriye halkının yanında olduğunuza dair yaptığınız ateşli konuşmaların boş lakırdı olduğunu artık herkes görüyor. Hamaset dolu konuşmalar yaptığınız halde, enkaz yığınlarının altında can veren çocukların yardımına koşmadınız. Yetiş ya Mutasım diye haykıran kadınları kurtarmak için harekete geçmediniz. Ama bir türbenin yerini değiştirmeyi zafer saydınız. 4 yıl boyunca Suriye'de çiğnenmeyen onur kalmadı. Ama siz, sandukaları taşımayı onur saydınız. Şimdi soruyoruz, Türkiye sınırının hemen yanı başındaki Atme kasabasına bomba yağdıran koalisyon uçakları nereden kalktı? Daha yeni doğmuş bebekleri hastanede katleden füzelerden haberiniz yok muydu? Suikasta uğrayan yiğit komutanların koordinatlarını ABD askerlerine kim verdi? Amerika için Eğit-Donat'ı kime karşı yapıyorsunuz? Sizler Allah için, Rasulullah için, mazlum ve masum Suriyeli çocuklar için ne yaptınız? Esed zalimine haddini bildirebildiniz mi? Daima şikâyetçi olduğunuz Birleşmiş Milletlerden yardım dilenmek ve kuru gürültü çıkarmaktan başka ne yaptınız?"

Rabbimizden bu hayırlı amellerimizi Suriye devriminin Raşid-i Hilafet ile sonuçlanmasına vesile kılmasını talep ediyoruz. Allah'ım! Müslüman kardeşlerimize karşı kurulan tuzaklardan ve işbirlikçilerin yaptıklarından sana sığınıyoruz Ya Rab! Sen, onları deşifre ettiğimize ve uyardığımıza şahit ol. Kâfirlere karşı Müslümanların yanında olduğumuza şahit ol! İhanet edenleri değil, onurlarıyla direnenleri desteklediğimize de şahit ol Ya Rab!

وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ يَنصُرُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ

O gün Allah'ın zafer vermesiyle müminler sevinecektir. Allah, dilediğine yardım eder. O, mutlak güç sahibidir, çok merhametlidir."[Rum 4-5]


حزب التحرير
Hizb-ut Tahrir
Türkiye Vilâyeti Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.