Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

DUYURULAR

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak genelde tüm İslam âleminin, özelde ise Türkiye’de yaşayan Müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nı [Iyd’ul Adha] en samimi duygularımızla tebrik ediyoruz.

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak sizlerin ve Edirne’den Kars’a, Doğu Türkistan’dan Saraybosna’ya, Endonezya’dan Fas’a kadar dünyadaki tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz.

Kurban Allah’a yaklaşmaktır. Her nimet gibi bayram da Allah’ın kullarına ikramıdır. Allah’ın insanlar için lütfettiği en büyük nimet İslam’dır. En büyük gücümüz kardeşliğimiz, kardeşliğimizin göstergesi ise Arafat’taki vakfemizdir. O halde Müslümanlar olarak İslam’a ve onun hükümlerine sımsıkı sarılalım. Allah’ın adını analım, hükümlerine bağlı kalalım. Nebi ve Rasullerin davasını omuzlayalım, şeytan ve dostlarının kurduğu düzenlere karşı duralım. Sömürgeci kâfirlerden, işbirlikçi yönetimlerden ve bize zorla dayatılan milliyetçilik, demokrasi ve laiklik gibi düşünce ve düzenlerden yüz çevirelim. İslami bir hayatı yeniden başlatmak için mücadele edelim. Küfrün karanlığında kaybolmuş insanlığı İslam’ın aydınlığına kavuşturalım.

İşte bunun için ölçümüz İslam nizamı, yolumun Rasulüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in sünneti, hedefimiz Hilafetin ikamesi, gayemiz Allah Subhanehu ve Teala’nın rızasını kazanmak olsun. 

Müjdeler Gerçek Bayramınız Mübarek Olsun.

 

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    Ömer söylemez

    27 Haziran 2023

    Allah sizlerden razı olsun Kurban Bayramınız mübarek olsun

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.