BASIN AÇIKLAMALARI

Ne Zamana Kadar Ey Müslümanlar, 3 Günden Fazla Geçmesi Haram İken Bir Halife Nasbedilmeden 31.410 Gün Geçti

İşte o gün, tek bir vücut olan İslam ümmetinin yetim kaldığ, dört bir tarafa savrulduğu, çil yavrusu gibi dağıldığı, sersefil olup izzetini ve şerefini kaybettiği gündür.

Bugün, başta İngiltere olmak üzere sömürgeci kafirler tarafından Hicri 28 Recep 1342 el-muvafık Miladi 3 Mart 1924 günü Hilafet'in elim yıkılışının miladi 86. yıldönümüdür.

İşte o gün, alemlerin Rabbi olan Allah'ın dini İslam'ın hayat, devlet ve toplum sahasında tatbik ve infaz mevkiinden uzaklaştırılarak yerine kokuşmuş küfür kanunlarının getirildiği, hakkın gözlerden kaybolup batılın gün yüzüne çıktığı gündür.

İşte o gün, tek bir vücut olan İslam ümmetinin yetim kaldığı, farzların tacı olan kalkanlarını kaybettiği, bölük pörçük olduğu, hallaç pamuğu gibi dört bir tarafa savrulduğu, çil yavrusu gibi dağıldığı, sersefil olup izzetini ve şerefini kaybettiği gündür.

İşte o gün, tek bir bütün olan İslam beldelerinin elli küsur kartoncuk devlete parçalandığı, her birine daha önce duyulmamış garip garip isimlerin verildiği, bir daha birleşmemeleri için aralarına suni sınırların ve tel örgülerin çekildiği hatta mayınların döşendiği, her birinin başına sömürgeci kafirlerin uşakları olan ruveybida ve sefih yöneticilerin atandığı gündür.

İşte o gün, Türkiye'deki Müslüman halkın bir gecede dininden uzaklaştırıldığı, dilinin değiştirildiği, sağdan sola yazarken soldan sağa yazmaya başladığı, özgün kültürü ve şanlı tarihi ile olan bağlarının koparıldığı, İslami adetlerinden, geleneklerinden, örflerinden uzaklaştırıldığı gündür.

İşte o gün, hayrın ve nurun öncüsü, gecenin ayı, gündüzün güneşi olan Hilafet'in yok olmasıyla insanlığın cehalete, krizlere, karanlığa gömüldüğü, bir uçurumdan diğer uçuruma düştüğü, dalalet kapılarının açıldığı, verimsiz senelerin başladığı, tarihin kara sayfalara büründüğü gündür. İşte o gün... İşte o gün... İşte o gün...

Ey Müslümanlar!

İşte tüm bu gerçekleri ve şu an içerisinde yaşadığınız bozuk vakıayı görmenizden sonra; İslam'ı hayat, devlet ve toplum sahasında tekrar tatbik mevkiine getirecek, sizleri tek vücut yapacak, suni sınırları kaldırarak İslam beldelerini birleştirecek, yaşadığınız mevcut toplumu İslami bir topluma dönüştürecek, insanlığı gark olduğu zulümattan ve dalaletten çıkararak hidayete ve nura taşıyacak ve sizleri geçmişte olduğu gibi bugün de insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet haline getirecek olan Hilafet'i yeniden kurmak için daha kaç üç gün geçmesi gerekiyor?

إنما الإمام جُـنَّـةٌ يقاتل من ورائه ويتقى به

"İmam [Halife] ancak bir kalkandır. Onun arkasında savaşılır ve onunla korunulur."

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.