Özbekistan'da Bir Yiğit Daha Şehitler Kervanına Katıldı.

DUYURULAR

Özbekistan'da Bir Yiğit Daha Şehitler Kervanına Katıldı.

18 Ocak 2023 tarihinde ümmetin yiğitlerinden, dava adamı Mamajonov Isroiljon Abdumukhtorovich'in Şehitler (ﺍﻧﺸﺎﺀﻟﻠﻪ) Kervanına Katıldı. 

26 Mayıs 1970'de Andijan bölgesine bağlı Korasuv şehrinde dünyaya gelen Isroeljon, 1997 yılında Kerimov rejimi tarafından Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu suçlamasıyla hapse atıldı. Onun "suçu", Raşidi Hilafeti yeniden kurarak Allah'ın sözünü yüceltip İslami hayatı yeniden başlatmaktı!

Jasliq, Andican, Buhara cezaevlerinde ve daha birçok cezaevinde çeşitli işkence ve eziyetlere maruz kaldı. Ancak tağut rejim onun iradesini asla kıramadı. Allah Subhanahu ve Teala'ya ve yüklendiği fikirlere olan inancı sebebiyle Allah'ın yardımıyla hak yolda sebat etti.  Bu yüzden güzel bir sabır, azim ve kararlılık örneği gösterdi. Umuyoruz ki Isroeljon kardeşimiz canını ve malını Allah Subhanahu'ya "satmıştır", Allah onu şehit olarak seçmiş, İslam ağacını kanıyla sulamıştır. 

Allah'ın izniyle bu katil rejimin yetkilileri, yakında yeniden kurulacak olan Raşidi Hilafette ağır bir hesapla karşı karşıya kalacaklardır. Kıyamet gününde Allah katındaki hesap ise daha da çetindir!

Allah Subhanahu ve Teâlâ'dan kardeşimiz Isroeljon'ı şehitler arasına katmasını, Melik Muktedir Zat'ın huzurunda Peygamberler, Sıddıklar, Şehitler ve Salihler ile yan yana olma saadetini ve sevincini ona ihsan etmesini niyaz ederiz.

Ayrıca 25 yıldır cezaevinde olan Isroeljon kardeşimizin sabırlı eşine, çocuklarına ve diğer yakınlarına başsağlığı diliyor, cennet bahçelerinde toplanmalarını niyaz ediyoruz.

 

مِنَ الْمُؤْمِن۪ينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللّٰهَ عَلَيْهِۚ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضٰى

نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُۘ وَمَا بَدَّلُوا تَبْد۪يلًاۙ 

Mü'minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah'a verdikleri söze sadık kaldılar. Onlardan kimi (Allah yolunda şehid edilmek suretiyle) adağını yerine getirdi, kimi de (şehid olmayı) beklemektedir. (Ahidlerinde) hiçbir değişiklik yapmamışlardır. (Ahzâb, 23)

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    Ömer söylemez

    23 Ocak 2023

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Rabbim şehadetini kabul buyursun inşallah

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.