Taziye, Hizb-ut Tahrir Türkiye Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Vedat Kurnaz’ın Vefatını Duyurur.

DUYURULAR

Taziye, Hizb-ut Tahrir Türkiye Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Vedat Kurnaz’ın Vefatını Duyurur.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Mümtaz ve Muhlis Gençlerinden Vedat Kurnaz’ın Vefatını Duyurur

Sadık ve muhlis bir Müslüman olarak ömrünü İslâmi hayatı yeniden başlatmaya adayan Vedat Kurnaz davetle geçen ömrünü yine davet çalışmasında tamamladı. Bu akşam saatlerinde gençlerle gerçekleştirdiği halaka esnasında geçirdiği kalp krizi ile vefat etmiştir.

إِنَّا لِلَّهِ وإِنَّآ إِلَيْهِ راجِعُونَ

"Şüphesiz biz Allah'a aidiz ve elbette O'na döneceğiz." [Bakara 156]

1966 doğumlu Elektrik Elektronik Mühendisi merhum Vedat Kurnaz, Viyana’da başladığı davet çalışmalarına Türkiye’de devam etmekte; hayatını İslâmi hayatı yeniden başlatma ve Nübüvvet metodu üzere ikinci Râşidî Hilâfet Devleti’ni kurma çağrısında geçirmekteydi. Hakk'ın rahmetine kavuşması da Allah'ın dinîni hayata hâkim kılmak için verdiği ders halakasında gerçekleşti. Allah Subhanehu ve Teâlâ'nın buna şahit olduğu gibi, bizler de şahidiz.

Rabbimizden, değerli kardeşimizi rahmetiyle kuşatmasını, ailesine sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyor, yakınlarına, sevenlerine ve dava arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

 "Müminlerden, Allah'a verdiği ahdi yerine getiren nice adamlar vardır. Kimi, bu uğurda canını vermiş, kimi de beklemektedir. (Onlar) Ahitlerini hiç değiştirmemişlerdir." [Ahzab 23]

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.