Taziye "Hizb-ut Tahrir Türkiye Muhlis Gençlerinden Murat Ardıç’ın Vefatını Duyurur"

DUYURULAR

Taziye "Hizb-ut Tahrir Türkiye Muhlis Gençlerinden Murat Ardıç’ın Vefatını Duyurur"

"Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve elbette O'na döneceğiz." [Bakara 156]

Muhlis bir Müslüman olarak ömrünü İslâmi hayatı yeniden başlatmaya adayan Murat Ardıç kardeşimiz geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etmiştir.

إِنَّا لِلَّهِ وإِنَّآ إِلَيْهِ راجِعُونَ

"Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve elbette O'na döneceğiz." [Bakara 156]

Ankara’nın Çubuk ilçesinde ikamet eden muhlis kardeşimiz Murat Ardıç, 2005 yılından beri Hizb-ut Tahrir ile birlikte daveti yüklenen, çevresinde samimiyeti ile bilinen bir dava eri idi. Allah'ın dinini yeryüzünde hâkim kılacak ve İslâmî hayatı yeniden başlatacak olan Hilâfet'in tüm Müslümanlar için ölüm kalım meselesi olduğunu idrak edip, bu yolda mücadelesini sürdürdü. O'da diğer tüm dava erleri gibi hayatını İslâm davasına adadı. Ta ki, Allah'ın emri gelip, ruhunu Rahman'a teslim edene kadar.

Dün 24 Mayıs Pazartesi günü arı sokmasına dayalı kalp krizi geçiren Murat Ardıç hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahale ile normale dönen kardeşimiz hastanede geçirdiği ikinci kalp krizi sonrasında 41 yaşında Ruhunu Rahman'a teslim etti. Bizler, evli ve iki çocuk babası olan Murat Ardıç kardeşimizin, Allah'ın dinini yüceltme noktasında samimi çalışmalarına şahit olduk.

Hizb ut Tahrir Türkiye olarak, Rabbimizden, değerli kardeşimizi rahmetiyle kuşatmasını, ailesine sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyor, yakınlarına, sevenlerine ve dava arkadaşlarına da başsağlığı diliyoruz.

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

"Müminlerden, Allah'a verdiği ahdi yerine getiren nice adamlar vardır. Kimi, bu uğurda canını vermiş, kimi de beklemektedir. (Onlar) Ahitlerini hiç değiştirmemişlerdir." [Ahzab 23]

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.