Tek Ümmet, Tek Halife, Tek Sancak, Tek Ordu ve Tek Toprak!

BASIN AÇIKLAMALARI

Tek Ümmet, Tek Halife, Tek Sancak, Tek Ordu ve Tek Toprak!

R. Erdoğan, yerel seçimlerin yaklaştığı bir süreçte etrafında çelik yelekli korumalarla etten duvar örülerek gerçekleştirdiği doğu ve güneydoğu ziyaretleri kapsamında DTP ile de göstermelik bir kavgaya girişti.

AKP Hükümeti Başbakanı R. Erdoğan'ın 2 Kasım 2008'de Hakkâri'de söylediği "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Buna karşı çıkanın Türkiye'de yeri yok. Buyursun istediği yere gitsin." sözü kuyuya attığı taşlardan bir taş olarak günlerdir tartışılmaktadır. Öte yandan R. Erdoğan, yerel seçimlerin yaklaştığı bir süreçte etrafında çelik yelekli korumalarla etten duvar örülerek gerçekleştirdiği doğu ve güneydoğu ziyaretleri kapsamında DTP ile de göstermelik bir kavgaya girişti.

Hâlbuki DTP'nin "konfederasyon veya eyalet sistemi" talepleri ile AKP'nin ila nihaye hedefi olan "başkanlık sistemi" arasında sadece söylem farklılığı bulunmaktadır. Ayrıca sivil olarak vasfedilen yeni bir anayasanın içeriği konusunda da hem fikirdirler. Her ne kadar tartışmalardaki üslup sert gibi görünse de, yapılan suni atışmalarla hem, IMF ile önce zemini hazırlanan, G-20 toplantısında da temelleri atılan anlaşma perdelenmiş, hem de ileride daha geniş tartışılacak olan, "Kürt Sorunu"nun siyasi çözümü olarak gösterilen "Konfederasyon Modeli" konusu ısıtılmaya başlanmıştır. Mali kriz dolayısıyla yıkımı artan Müslüman Türkiye halkının sorunları yerine, bu seviyesiz tiyatro atışmaları kamuoyunda uzun uzadıya gündemi işgal etmiştir.

Bununla birlikte Müslüman Türkiye halkı bu tiyatrocu yöneticilere karşı uyanık olmalı, kuyuya attıkları taşları çıkarmak için değil, bu yöneticilerden bir an önce kurtulmak için Hizb-ut Tahrir'le birlikte çalışmalıdırlar. Böylece bütün Müslümanlar muhakkak ki Allah [Subhânehu ve Te'alâ]'nın vaadi, Rasûlü [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]'in müjdesiyle, çok yakında İkinci Raşidi Hilafet Devleti ile "Tek Ümmet, tek Halife, tek sancak, tek ordu ve tek toprak" üzerinde bir araya gelecek, bu topraklarda vatandaş olarak değil, geçmişte olduğu gibi kardeş olarak yaşayacaklar, muhakkak ki halkının meselelerinden kopuk, sömürgeci kafir efendilerinin sözünden çıkmayan, fitneci fikirlerin tatbikçisi bu hain yöneticiler de, kukla olarak işgal ettikleri makamları "terk" edeceklerdir.

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ 

Zulmedenler yakında nasıl bir inkılapla devrileceklerini bileceklerdir.

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

 

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.