Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm

Toplumsal Çöküşü Durdurabiliriz! #TehlikeninFarkındamısınız

"Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" başlıklı basın toplantısında konuşan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, çözüm önerilerini açıkladı.

Çözüm Önerilerimiz

1. Batılı ideolojiler ekseninde hazırlanmış eğitim müfredatı kaldırılmalıdır. Yerine İslâm akidesi üzerine inşa edilmiş, İslâmi eğitim müfredatı yürürlüğe konmalıdır.

2. “Karma eğitim” metodu terk edilerek “İslâmi eğitim modeline” geçilmelidir.

3. Suç ve suçlu üretmekten başka bir şeye yaramayan, hiç kimsenin güven duymadığı yargı ve ceza sistemi kaldırılmalıdır. İslâm’ın yargı ve ukubat sistemi tatbik edilmelidir.

4. Ateizm, deizm, feminizm vb. esaslı kuruluş, dernek, şahıs ya da oluşumların faaliyetleri yasaklanmalıdır.

5. “L G B T” vb. isimler altındaki yeryüzünün en ifsat edici münkerlerine karşı topyekûn bir mücadele başlatılmalıdır.

6. Erken evlilik mağdurlarının, ömür boyu nafaka ödemek zorunda bırakılanların sorunları çözülmeli, cezaevinde olanlar derhal serbest bırakılmalıdır.

7. İçki, zina, kumar, uyuşturucu vb. tüm haramlar yasaklanmalı ve şer’î hükümlerde belirtilen cezalar yürürlüğe sokulmalıdır.

8. Batılıların, İslâmi aile yapısını yıkmaya yönelik tüm bozguncu fikir, kanun ve projeleri ortadan kaldırılmalıdır.

9. Aile huzuru ve saadetini tesis edecek İslâm içtimai nizamı acilen yürürlüğe konulmalıdır.

10. Yazılı, işitsel, görsel ve sosyal medya mecraları, yıkıcı ve ifsat edici etkilerden arındırılmalı, İslâm’ın “iyiliği emredip kötülükten men etme” misyon ve sorumluluğuna hizmet edecek bir formatta tekrardan yapılandırılmalıdır.

 

Neleri kaybettiğimizin ve nelerden uzaklaştığımızın gerçekten farkında mısınız? Ne hale geldiğimizin ve nasıl bir akıbete doğru sürüklendiğimizin farkında mısınız?

Gençlerimiz, çocuklarımız, geleceğimiz, umutlarımız her geçen gün daha da savruluyor ve elimizden kayıp gidiyor! Tehlikenin farkında mısınız? Bir kale misali korumak zorunda olduğumuz ailelerimiz dağılıyor! Tehlikenin farkında mısınız?

Toplumda huzur, güven, adalet, refah ve mutluluk kalmadı! Tehlikenin farkında mısınız?

İslâmi şahsiyetimizi, teslimiyetimizi ve kulluk bilincimizi kaybediyoruz! Tehlikenin farkında mısınız?
Bizler, birçoğunuz gibi içerisinde bulunduğumuz bu vahametin farkındayız. Hem bu

farkındalık hem emri bil maruf nehyi anil münker farziyeti, hem “din nasihattir” kavli gereği, bu vahameti dört ana başlık altında bir rapor şeklinde toplamaya ve tehlikenin boyutlarını her yönüyle göstermeye çalıştık. Gençliği kaybettiğimizi, ailelerin parçalandığını, toplumsal çöküşü ve belki de hepsinin sebebi olarak İslâm’dan nasıl uzaklaştığımızı göstermek istedik.

َRasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in "Müslümanların işi (derdi) ile ilgilenmeyen (dertlenmeyen) onlardan değildir” kavlini kendimize düstur edinerek, toplumsal çöküşe karşı farkındalık oluşturmak, sorunları ve sebeplerini tartışmak ve bu halden kurtuluşun yegâne çözümünü ortaya koymak için “Toplumsal Çöküş: Sorunlar ve Çözümler” başlıklı raporu kamuoyunun ve sizlerin takdirine sunuyoruz. Gayret bizden başarı Allah’tandır.

Hizb-ut Tahrir Türkiye

1 Yorum Yapılmış
  1. Avatar icon png

    Kadir ürper

    17 Ocak 2023

    TEK ÇÖZÜM İSLAMDIR VE SEBEBİ ŞERİAT HİLAFETTİR ALLAH'IN İZNİYLE İNŞALLAH ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTİR BUNLAR ÇÖZÜMDÜR BU ÇÖZÜM SADECE HAKİKATİ İSTEYENDE VARDIR HAKİKAT OLAN İSLAMDIR

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.