Türkiye için Tek ve Alternatifsiz Model, Raşidi Hilafet Devleti'dir

BASIN AÇIKLAMALARI

Türkiye için Tek ve Alternatifsiz Model, Raşidi Hilafet Devleti'dir

Türkiye'de başkanlık sisteminin yerleştirilmesi meselesi ise AKP'nin başından beri nihai hedef olarak arzuladığı ve gündeme getirmek için fırsat kolladığı bir meseledir.

18 Nisan 2010 tarihinde televizyon kanalı atv'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan'ın, başkanlık sisteminin Türkiye'nin gündemine gelebileceği ve kendisinin de bu sisteme olumlu baktığı yolundaki açıklamaları üzerine Türkiye kamuoyu yeni bir tartışma atmosferine girdi. Konuyu televizyon ekranlarında değerlendirenler, Türkiye'ye ABD'nin başkanlık sisteminin mi, yoksa Fransa'nın parlamenter sisteminin mi daha uygun olacağı, yoksa Türkiye'ye uygun farklı bir başkanlık sisteminin mi oluşturulması gerektiği üzerinde tartışmaya koyuldular.

أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنْ اللَّهِ حُكْمًا لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ

"Yoksa onlar hala cahiliye hükmünü mü istiyorlar. İnanan bir kavim için Allah'tan daha iyi hüküm veren mi vardır?" [el-Maide 50]

Bilindiği üzere AKP iktidara geldiğinden bugüne, Türkiye'de İngiliz güdümlü dikta laik yönetim anlayışı yerine, ABD nüfuzunun pekişmesi ve temelli yerleşmesi adına ılımlı laik yönetim anlayışına zemin hazırlamak için çalışmaktadır. Türkiye'de başkanlık sisteminin yerleştirilmesi meselesi ise AKP'nin başından beri nihai hedef olarak arzuladığı ve gündeme getirmek için fırsat kolladığı bir meseledir. Zaten Batı'dan kopyalanan laiklik (dinsizlik) anlayışına göre vücuda getirilmiş olan cumhuriyet, Türkiye'deki Müslüman halkın inancına rağmen zorla tatbik edilmiştir. Şimdi yine başa dönülerek, yine halka rağmen nereden sistem kopyalanacağı tartışılmaktadır. 87 yıldır köhnemiş ve yıkılmaya yüz tutmuş bir devletin yeni bir makyajla ayakta tutulmasına çalışılmaktadır. Ayrıca bu sayede resmi rakamlara göre %13 düzeyindeki işsizlik, topluma yaşatılan müzmin fakirlik gibi konular gündemden uzak tutulmaktadır.

Hâlbuki Türkiye'deki Müslüman halk için gerçek çözüm, İslam akidesinden kaynaklanan, özlemini duyduğu geçmişteki izzetli günlerine kavuşturacak ve onları yine yeryüzünde birinci devlet konumuna yükseltecek olan nübüvvet minhacı üzere Raşidi Hilafet Devleti'dir.

لِمِثْلِ هَذَا فَلْيَعْمَل الْعَامِلُونَ

"İşte çalışanlar böylesi (bir kurtuluş) için çalışsınlar.[es-Saffat 61]

 

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.