BASIN AÇIKLAMALARI

Türkiye Yasama Meclisinin Libya'yla İlgili Aldığı Karar, Libya Tağutunun Katliamları Kadar Şerirdir!

Bu cürüme rağmen Türkiye'nin Yasama Meclisi'nde bu kararı oylayan milletvekilleri, pişkin bir şekilde karşınıza çıkarak hazirandaki seçimler için oy istemektedirler.

24 Mart 2011 tarihinde Türkiye Yasama Meclisi utanç verici bir karara onay verdi. Söz konusu karar, kapalı oturum yapılarak alındı. 22 Mart 2011'de vahşi Batı Medeniyeti ittifakı NATO bünyesinde alınan "Libya'ya silah ambargosunun denetimi" kapsamında Türkiye'ye ait 4 firkateyn, 1 denizaltı ve 1 yakıt gemisi olmak üzere 6 geminin yer alacağı, medyaya yansımıştı. Böylece Türkiye Yasama Meclisi, sadece formaliteden ibaret olan bir oturumla bu kirli ittifaka ortak olmayı karara bağlamış oldu. Kararla ilgili yapılan resmi açıklamada amaç "Libya'da istikrar ve güvenliğin yeniden tesisine yönelik uluslararası çabalara çok boyutlu katkıda bulunmak" şeklinde belirtilmiştir.

Her vesileyle demokratik nizamın şeffaflığından bahseden Türkiye'deki yöneticiler, halkın tepkisine neden olacak böylesi meşum kararlarda, kapalı oturumlar düzenleyerek, işi oldu bittiye getirmektedirler. Kirli ittifaka ortaklığı meşrulaştırmak için utanmaz bir halde  "insani yardım" yalanının ardına gizlenmeye çalışmaktadırlar.

 

Ey Türkiye'deki Müslümanlar!

Libya tağutunun, kanlı katliamlar işleyerek Libya'ya askeri müdahalede bulunulmasına zemin hazırlaması ne kadar büyük bir cürüm ise Türkiye'deki demokratik partilerin ve başınızdaki yöneticilerin  "el" birliği yapıp, oy çokluğuyla şer ittifakına ortak olmaları, askerlerimizin işgale maruz kalan Müslümanların sömürgeci kafir devletlere tepkisini yumuşatmakta kullanılması, silah ambargosunun uygulanmasına ön ayak olarak Müslümanların yardımsız bırakılmasını sağlamak, çok daha büyük bir cürümdür. Bu cürüme rağmen Türkiye'nin Yasama Meclisi'nde bu kararı oylayan milletvekilleri, pişkin bir şekilde karşınıza çıkarak hazirandaki seçimler için oy istemektedirler. O halde hazirandaki seçimlere katılıp bir de onları ödüllendirmeyin. Nübüvvet Minhacı Metodu üzere İkinci Raşidi Hilafet'i kurmak için küresel, İslami siyasi bir parti olan Hizb-ut Tahrir'in fikri ve siyasi çalışmalarına katılımlarınızı artırarak Türkiye tağutlarını alaşağı edin.

الَّذِينَ يَتَرَبَّصُونَ بِكُمْ فَإِن كَانَ لَكُمْ فَتْحٌ مِّنَ اللّهِ قَالُواْ أَلَمْ نَكُن مَّعَكُمْ وَإِن كَانَ لِلْكَافِرِينَ نَصِيبٌ قَالُواْ أَلَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَيْكُمْ وَنَمْنَعْكُم مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ فَاللّهُ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَلَن يَجْعَلَ اللّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلاً، إِنَّ الْمُنَافِقِينَ يُخَادِعُونَ اللّهَ وَهُوَ خَادِعُهُمْ 

Onlar ki sizi gözetleyip bekliyorlar; eğer Allah'tan size bir fetih nasip olursa "Beraber değil miydik?" diyecekler ve eğer kafirlere bir nasip düşerse, "Biz sizden üstün gelmedik mi? Sizi müminlerden kurtarmadık mı?" diyecekler. Artık kıyamet günü Allah aranızda hükmünü verir ve elbette kafirler için müminler aleyhine bir yol verecek değil. Doğrusu münafıklar Allah'a hile yapmaya çalışırlar, Allah da hilelerini başlarına geçirir. [en-Nisa 141, 142]

 

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.