FAALİYETLER

Yahudi Varlığını Kim Durduracak? Basın Açıklaması

بِسْـــمِ اللهِ الرَّحْمٰـــنِ الرَّحِيـــم

Sayın Basın Mensupları, Kıymetli Müslümanlar!

Gâsıp Yahudi varlığı, Ramazan’ın ilk günlerinden beri azgınlaşmış bir şekilde Filistinli Müslümanlara yönelik saldırı ve katliamlarını devam ettiriyor. Her yıl yaptığı gibi bu yıl da Ramazan ayında Mescid-i Aksa sevdalısı Müslümanların ibadetlerine engel olmak için alçakça girişimlerde bulundu. Yahudi varlığının eşkıya polisleri Ramazan ayının başlamasıyla Mescid-i Aksa’nın kapılarına barikatlar kurdular. Müslümanların iftar yaptıkları oturma alanlarını kapattılar. Teravihlerin kılınmasına engel olmaya çalıştılar. İşgalci askerler Müslümanlarla başa çıkamayınca sivil Yahudileri Müslümanların üzerine saldılar. Mübarek topraklara işgalci olarak yerleşen bu azgınlar Filistinli Müslümanları evlerinden zorla çıkarmaya çalışarak Yahudileri yerleştirmeye çalıştılar.

Ve daha dün gece yüzlerce hatta binlerce silahlı asker ile Mescid-i Aksa’ya saldırdılar. İftar yapan Müslümanların sofralarını dağıttılar, namaz kılmalarına müsaade etmediler. Bu saldırılarda 200’den fazla kardeşimiz yaralandı, onlarca kardeşimizi kelepçeleyerek gözaltına aldılar. Tüm bunlara rağmen Müslüman beldelerdeki çoğu yönetici her zamanki gibi ölüm sessizliğine büründü. Ölüm orucunu bozan yöneticiler ise bildik kınama açıklamalarını tekrarlamaktan başka bir şey yapmadılar. Bugün yaptıkları açıklamaların öncekilerden tek farkı, Yahudi varlığını daha şiddetli kınamalarıdır.

İşgalci varlık ağır silahlar ve tam donanımlı güçler ile Aksa’ya saldırırken Kudüs’ü korumak için Ramazan ayının başından beri direnen Müslümanlar, “İsrail” askerlerine taş ile karşılık verdiler. İşte bu zillet İslam beldelerinin başında bulunan yöneticilere yeter! İşte bu aşağılanma Aksa’ya saldıran, Müslüman kadınları ve çocukları katleden işgalci varlık “İsrail”i şiddetle kınayan korkak yöneticilere yeter. Hiçbir silahı olmadığı halde sadece ellerindeki taşlar ile işgalci Yahudileri korkutan, barikatları kaldırarak Aksa’nın kapılarını açan Filistinli Müslümanların bu cesareti İslam beldelerindeki korkak yöneticilere kahır olarak yeter de artar bile...

Kıymetli Müslümanlar! ABD’nin eski başkanı küstah Trump ile Yahudi varlığı Başbakanı Netenyahu, Beyaz Saray’da kameraların karşısına geçip adına “Yüzyılın Antlaşması” dedikleri sözde “Barış Planı”nı açıkladıklarında İslam beldelerindeki hain yöneticilerin çoğu sustu. Mukaddes beldenin dörtte üçünü Yahudilere teslim edecek bu plan uygulamaya konulduğunda Türkiye yöneticileri ise sadece konuştu. Filistin’in farklı şehirlerinde masum siviller Yahudi askerler tarafından kuş gibi avlanarak katledildiklerinde yöneticilerin kınama açıklamalarından başka bir şey duymadık. Bırakın Filistin için, Aksa için somut bir adım atmayı onlar Tel Aviv’e yeniden Büyükelçi atamanın planlarını yaptılar.

İşte işgalci Yahudileri cesaretlendiren şey Müslümanların başındaki yöneticilerin bu sessizliğidir. Hem hain Mahmut Abbas yönetiminin hem de Mısır ve Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerin yöneticilerinin bu sessizliği işbirlikçi olmalarından kaynaklanıyor. Çünkü onlar, tamamı İslam ve Müslümanlara ait olan bu topraklar üzerinden Amerika ile pazarlık yapıyorlar. Onlar, mübarek beldede işgalci Yahudi varlığının daha fazla toprak sahibi olması için, Filistin’de kalıcı olmaları için çalışıyorlar. ABD’nin kurulmasına izin vereceği küçücük bir Filistin Devletine tav oluyorlar. Bütün bu ihanetleri ABD’nin Filistin için düşündüğü iki devletli çözüm planını hayata geçirmek için yapıyorlar.

Kıymetli Müslümanlar! Biz gasıp Yahudi varlığı “İsrail”i kınamıyoruz. Biz, bu saldırılara karşı suspus olanları kınıyoruz! Çünkü Yahudiler, Nebîlerin kâtilleri ve Müslümanların en azılı düşmanlarıdır.  "İsrail" denen bu işgalci varlık 1948’den bu yana katliam yapmayı kendisine adet edinmiştir. Onlar Filistin topraklarında olduğu müddetçe bu katliamlar devam edecektir. Dolayısıyla 75 yıldır devam eden bu işgal, bugüne kadar kınama açıklamaları ile son bulmadı bundan sonrada bulmayacaktır.  Filistin meselesi BM, Arap Birliği ve İslam İş birliği Teşkilatı’nın masasında çözüme kavuşmayacaktır. Çünkü bir meselenin asli çözümü, onu ortaya çıkaran unsurların ortadan kaldırılması ile mümkündür. Filistin meselesinin asli çözümü ise Yahudi varlığını Mübarek Aksa topraklarından söküp atmakla mümkündür. Bunun dışındaki tüm çözüm planları beyhudedir, asla kabul edilemez.

O halde buradan Müslümanların başındaki yöneticilere bir kez daha sesleniyoruz! Ey Yöneticiler! Yahudiler ile imzalanan tüm ihanet anlaşmalarını iptal edin! Bu “İsrail” denilen sözde devlet ile tüm ilişkileri durdurun ve ivedilikle onlara hadlerini bildirecek yaptırım kararları alın! Kâfir ABD’nin kirli ve şerli tüm çözüm planlarını reddedin. Yahudi varlığının elçilerini, konsolosluklarını ve istihbarat birimlerini ülkelerinizden kovun! Kudüs’ün işgalden kurtulması ve Mescidi Aksa’nın özgürlüğüne kavuşması için Filistin topraklarından tüm Yahudileri temizleyecek orduları artık harekete geçirin.

Ey Müslümanların Başlarındaki Yöneticiler! Yıllardır Filistin’e yapılan saldırılar, kardeşlerimizin canlarına, mallarına, kutsallarımıza ve dinimize yapılmış saldırılar değil mi? Kadınların çığlıkları, çocukların gözyaşları, annelerin feryatları ve şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi? Şahadeti arzulayan askerlere, kışlalarda âtıl bekleyen silahlara ve devasa servetlere sahipken daha ne kadar bekleyeceksiniz? Libya’ya Amerikan çıkarları için gönderdiğiniz İHA ve SİHA’ları Tel Aviv’e ne zaman göndereceksiniz? Bu insansız savaş uçakları Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturmayacaksa bunları daha niçin, kim için üretiyorsunuz? Söyler misiniz mübarek Ramazan ayında azgınlaşan bu gasıp Yahudi varlığını kim durduracak? Aksa’yı özgürlüğüne kim kavuşturacak, kutsal beldemizdeki bu kahredici işgale kim son verecek? BM mi, Arap Birliği mi yoksa İslam İş birliği Teşkilatı mı? Kim?

Mescidi Aksa size haykırıyor, nerede Ömer Faruklar, nerede Selahuddinler, nerede Müslümanların Halifesi. Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in İsra topraklarını Yahudi pisliğinden temizlemek o kadar zor mu? Söyleyin! Neden harekete geçmiyorsunuz? Kimden ve neden korkuyorsunuz? Kafirlerin örümcek ağı gibi zayıf olan düzenlerinden mi? Oysa ki onlar sadece sizin korkunuzdan besleniyorlar. Sizler korktukça onlar küstahlaşıyorlar.

Buradan işgalci Yahudi Varlığına, onun korkak polis güçlerine, liderlerine ve arkalarında onu destekleyen kafir yöneticilere sesleniyoruz!

Müslümanların başındaki işbirlikçi yöneticilerin sessizliği, acziyeti ve hiçbir işe yaramayan etkisiz kınama mesajları sizi sakın aldatmasın! Çünkü bizim Kudüs’e olan bağlılığımız, hain yöneticilerinki gibi değildir? Ramazan ayının başında bir avuç Filistinli genç nasıl ki barikatla kapalı Şam kapısını açtılarsa bizde, Allah’ın yardımı ile Hilafet Devleti kurulduğunda Kudüs’e yürüyeceğiz ve Kudüs’ün bütün kapılarını açacağız. Ey işgalci “İsrail”! Biz dört bir tarafından yürüyerek geleceğiz Kudüs’e. İHA ve SİHA’lara gerek kalmadan tükürüklerimizle sizi boğacağız. Er ya da geç bu olacak Allah’a iman ettiğimiz gibi buna iman ediyoruz.

Aziz Müslümanlar! Kudüs ve Mescidi Aksa bizim onurumuzdur, şerefimizdir. Çünkü Kudüs ve Mescidi Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. Rasul SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in İsra ve Miraç topraklarıdır. Allah’ın izniyle bu topraklar Müslüman ordular tarafından çok yakında kurtarılacaktır. Filistin toprakları “Allahu Ekber” nidalarıyla inleyecek ve Rasulullah’ın “La ilahe illallah Muhammedur Rasulullah” sancağı altında gölgelenecektir. Filistin, Haçlılardan kurtarıldığı gibi Yahudiler ve destekçilerinden de kurtarılacaktır. Çünkü komutanı Muhammed olan bir ümmet asla yenilmez. Elbette ki yarın bekleyen için yakındır! Allah’ın izniyle bu mutlaka gerçekleşecektir. Zira Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

 وَلَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِينٍ  “Onun verdiği haberin doğruluğunu bir zaman sonra çok iyi öğreneceksiniz.” [Sad 88]

Allah’ım! Yardımını bizden esirgeme, nusretini yakınlaştır Ya Rabbi! Bu çağrımızı Müslümanlara ulaştır. Bu çağrılarımızı Müslüman ordulara ulaştır Ya Rabbi!

Allah’ım, bizi hayırlı komutanlar ve ordular ile destekle. Mescidi Aksa'yı Yahudilerin pisliğinden temizle Ya Rabbi! Allah’ım, Müslümanların azimlerini güçlendir, saflarını, sözlerini, amellerini dinin ikamesi üzerinde birleştir Ya rabbi!

Allah’ım, Yeniden Nübüvvet metodu üzere İkinci Raşid-i Hilafet Devletini kurmayı ve müminlerin Raşid Halifesine biat etmeyi bu ümmete en kısa zamanda nasip eyle. 

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

08 Mayıs 2021

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.