Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hizbturkiy/domains/hizb-turkiye.com/public_html/parametre.php on line 144
Yıkılışının 100 Yılında Hilâfet'i Yeniden Kurun Kampanyası Faaliyetleri

Yıkılışının 100 Yılında Hilâfet'i Yeniden Kurun Kampanyası Faaliyetleri

Kampanya çerçevesinde dünyanın birçok beldesinde olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi.

"Ey Müslümanlar! Yıkılışının 100. Yılında Hilâfeti Yeniden Kurun" kampanyası sona erdi.

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi’nin 13 Şubat tarihinde başlatmış olduğu “Ey Müslümanlar! Yıkılışının 100. Yılında Hilâfeti Yeniden Kurun” başlıklı küresel kampanya, 13 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen kapanış konferansı ile sona erdi. Kampanya çerçevesinde dünyanın birçok beldesinde olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi. Bu kapsamda Türkiye’nin tarihi 10 ayrı yerinde “Ey Müslümanlar! Hilâfetsiz 100 Yıl Yeter Artık! Size Sesleniyoruz! Yıkılışının 100. Yılında Hilâfeti Yeniden Kurun” çağrısının yapıldığı video filimler çekildi.

Pandemi​​ koşulları ve kamu güvenliğini sağlayan ihtiyati tedbirler sebebiyle izleyici katılımı olmayan 4 ayrı web Panel gerçekleştirildi. “Hilâfetin Kaldırılışı ile Ümmet​​ Neler Kaybetti?”, “Hilâfetin Yeniden İkamesi Ölüm Kalım Meselesidir.”, “Hizb-ut Tahrir ve Hilâfet”, “Hilâfet Hayal Değil Allah’ın Vaadidir.”, başlıklı bu programlar on binlerce kişi tarafından takip edildi.

Yine kampanya kapsamında oluşturulan heyetler ve tüm kardeşlerimiz ile esnaf, gazeteci-yazar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, imam hatip ve alimler, kanaat önderleri ve medya temsilcilerine yönelik ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerde Hilâfet​​’in Müslümanlar için önemi ve yeniden kurulmasının gerekliliği konuşuldu. Ancak kampanya kapsamında gerçekleştirilen bu faaliyetleri gerekçe gösteren otorite, emniyet ve yargı organları yaşlı, genç, kadın, erkek demeden Hizb-ut Tahrir Türkiye’nin cesur üyelerine baskı ve gözaltılar yaptılar. Toplam 13 ayrı şehirde 60 kardeşimize gözaltı yapılarak adli işlem başlattılar. Bu durum Hilâfet’e yüzyıllarca ev sahipliği yapmış Türkiye’de Hilâfet’in konuşulmasını istemeyen otoritenin samimi Müslümanlara yönelik zulüm ve baskı politikalarının açık göstergesidir.

Bu kampanyanın İslâm ümmetinin uyanışına, Müslümanların azim ve çabalarının artmasına ve Râşidî Hilâfet​​ Devleti’nin yeniden ikamesine vesile olmasını Allah Subhanehu ve Teala’dan niyaz ediyor ve Hilâfet’in vaktini yakınlaştırması için Rabbimize dua ediyoruz...

#أقيموا_الخلافة​

#ReturnTheKhilafah​

#YenidenHilafet

#خلافت_کو_قائم_کرو​

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.