50 Şehirde Hicri Yılbaşı Dolayısıyla ‘’Şeriatın Tamamı İçin Hicret’’ Konulu Yürüyüşler Düzenlendi

DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

50 Şehirde Hicri Yılbaşı Dolayısıyla ‘’Şeriatın Tamamı İçin Hicret’’ Konulu Yürüyüşler Düzenlendi

01/09/2019’da Endonezya’nın 50 şehrinde Hicri yılbaşı dolayısıyla ‘’Şeriatın Tamamı İçin Hicret’’ konulu yürüyüşler düzenlendi. Önceden belirlenen güzergâhlarda katılımcılar El-Raye ve El-Liva bayraklarını coşkuyla salladılar.

Konuşmacı Üstad Fevzi’ye göre asıl Hicret Kapitalist sistemden Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın razı olduğu, Şeriatın tümüyle uygulandığı sisteme geçmektir. Tıpkı Resulallah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in Mekke’deki cahiliyye sisteminden Medine’deki İslam devletine Hicret etmesi gibi.

Konuşmacı ayrıca Allah’ın Resulünün vefatından sonra Raşidi Halifeler devrinde İslam’ın gücü artarak Arap yarımadasının dışına yayıldığını ve Ortadoğu, Afrika, Asya hatta Avrupa’nın göbeğine kadar dünyanın yaklaşık üçte ikisine hükmettiğini belirtti.

O dönemlerde Hilafet, Şeriatı; eğitimde, ekonomide, siyasette, toplum kültüründe, dış ilişkilerde, davada, cihatta, … uygulayarak İslam’ı “Alemlere rahmet” olarak uygulayabilen bir süper güç haline gelmiştir.

Önceki gün Jakarta, Bandung, Solo, Semarang, Jogja, Surabaya, Medan ve daha başka yüzlerce şehirde değişik camilerde Müslüanlar büyük kalabalıklar halinde aynı konulu toplantılara katıldılar. Etkinlikler arasında katılmcılar alttaki üç sosyal medya etiketi ile fotoğraf ve videolar paylaştılar:

#HijrahMenujuSyariahKaffah

#HijrahSelamatkanIndonesia

#WeAreTheWorldKHILAFAH

Ve üç hashtag (etiket) Endonezya’da Trending Topic’lerde (gündemde) ilk üç sırada yer aldı.

,

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.