BASIN AÇIKLAMALARI

Bir Müslümanın Bu Anayasa Değişikliği Paketinden Hayır Umması Akıl Karı Değildir!

Kısacası bu anayasa değişikliği paketi, İngiliz yanlısı Kemalist laiklerin kalelerini ele geçirmek amacıyla Amerikan yanlısı demokrat laikiler tarafından hazırlanmış bir değişiklik paketidir.

Belli bir süredir Türkiye kamuoyu, AKP hükümetinin meclise taşımayı düşündüğü 30 maddelik mini anayasa değişikliği paketi ve bu paketin yasalaşmasına şiddetle karşı çıkan İngiliz yanlısı Kemalist laikler ile Amerikan yanlısı demokrat laikler arasında hakaretlere varan tartışmalarla meşgul olmaktadır.

Bu minvalde Hizb-ut Tahrir/Türkiye Vilayeti, Türkiye'deki Müslüman kamuoyu ile aşağıdaki hususları paylaşmak ister:

1. Her şeyden önce mevcut anayasa sömürgeci kafir ülkelerin anayasalarından derlenmiş olup İslami temellere dayanmayan bir küfür anayasasıdır dolayısıyla üzerinde yapılacak her türlü değişiklik batıl olacaktır. Batılın üzerine bina edilen de batıldır.

2. Bu anayasa değişikliği paketi de öncekilerden farklı olmayacaktır. Sömürgeci güçlerin nüfuz çatışma alanı olması hasebiyle Türkiye'de yapılan anayasa değişiklikleri, sömürgeci kafirlere ajanlık yapan liderlerin iktidarlarını sağlamlaştırma amacındadır. Bu paket içerisindeki Kemalist laiklerin kalesi olan Anayasa Mahkemesi ile HSYK'nın yapısını değiştirmeye dönük maddeler bunun böyle olduğuna açık bir delildir.

3. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri birçok kez kısmi, birkaç defa kapsamlı şekilde değişiklik yapıla yapıla anayasa yamalı bohça haline gelmiştir. Bu durum, sınırlı ve aciz insan aklı ile yazılan bir anayasanın nasıl hatalarla dolu olduğunu kendi kendilerine dahi itiraf ettiklerini gösterir.

 

Ey Müslümanlar!

Kısacası bu anayasa değişikliği paketi, İngiliz yanlısı Kemalist laiklerin kalelerini ele geçirmek amacıyla Amerikan yanlısı demokrat laikiler tarafından hazırlanmış bir değişiklik paketidir. Dolayısıyla bu anayasa değişikliği ister yasalaşsın isterse yasalaşmasın sizlere hiçbir şekilde hayrı dokunmayacak bir anayasa değişikliği paketidir. O halde Hizb-ut Tahrir'e destek veriniz ki Raşidi Hilafet Devleti'ni kurarak sizlere; Amerika'nın veya başka bir sömürgeci kafir devletin maslahatını gözetmek yerine bizzat sizlerin maslahatını gözetecek, Kur'an, sünnet ve bu ikisinin irşad ettiklerinden istinbat edilmiş İslami akide temeline dayalı arı-duru bir anayasa sunsun.

أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنْ اللَّهِ حُكْمًا لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ "Yoksa onlar cahiliye yönetimini mi arıyorlar? Oysa yakin sahibi bir toplum için yönetimi Allah'tan daha güzel olan kim vardır?[el-Mâide 50]

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.