Dakka'da "Şeyh Hasina ve Hükümetini Devirin" Sloganı Altında Büyük Bir Protesto Gösterisi Düzenledi

DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

Dakka'da "Şeyh Hasina ve Hükümetini Devirin" Sloganı Altında Büyük Bir Protesto Gösterisi Düzenledi

بسم الله الرحمن الرحيم

Binlerce kişi bugün Hizb-ut Tahrir’in; Şeyh Hasina ve hükümetini devirin ve hilafeti yeniden kurun sloganı altında düzenlediği protesto gösterisine katıldı. Gösteri Muktangon’dan başlayıp ulusal basın bürosu önünde son buldu. Programın bitiminden az önce partinin değerli üyesinden biri konuşma yaparak; hükümetin son derece baskılarına rağmen böylesi bir gösteriyi ümmetin adına Hizb-ut Tahrir’in gerçekleştirdiğini belirtti ve devam ederek ülke Müslümanlarının Şeyh Hasina ve hükümetinin devrilmesini dört gözle beklediklerini sözlerine ekledi. Ayrıca Şeyh Hasina’nın haçlıların ve Budist güçlerin yani Amerika, İngiltere ve Hindistan’ın sadık ajanı olduğunu söyledi.

Şeyh Hasina hükümeti Budist Hint hükümetiyle Şubat 2009’da işbirliği yaparak BDR komutanlığını ve Bangladeş ordusunu zayıflatmak amacıyla BDR subaylarını öldürtmüş ve öldürmüştür. Hasina hükümeti sadece Emperyalist güçlerin arzularını gerçekleştirmekte, asla halka vaat ettiği sözleri yerine getirmemektedir. Şeyh Hasina ve hükümetinin sergilediği sabit duruş İslam’a ve Müslümanlara karşı işlenen bir suçtur.

Konuşmacı şuanda yaşanan problemlerin ana kaynağının demokratik küfür sistemi olduğunu söyledi. Halida Zia ve BNP koalisyonunu da, Şeyh Hasina ve Avami koalisyonuna alternatif olamayacağını, sadece Hilafet’in ümmetin arzularını yerine getirerek Emperyalist Kafir ve Budistleri yok edeceğini belirtmiştir. Hizb-ut Tahrir halkı; Şeyh Hasina hükümetini ve demokratik küfür sistemini ortadan kaldırmaya çağırdı. Güç sahiplerine Halid B. Velid’in torunları diye atıfta bulunarak hükümeti devirip partiye nusret yolunu açmaları ve Hilafeti yeniden kurmaları için çağrıda bulunuldu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.