Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Mersin

Ekonomik Krize İslami Çözüm

Ekonomik Krize İslami Çözüm Konferansı Mersin

“Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslâmi Çözümler” Konferansında mevcut ekonomik krizin sebepleri ve köklü çözümü Mersin halkıyla paylaşıldı.

Köklü Değişim Mersin Temsilcisi Hasan Gümüş tarafından sunumu yapılan konferans Abdullah Korkmaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Köklü Değişim Yazarı İlyas Kösem açılış konuşmasını yaptı. Ardından sözü Köklü Değişim yazarlarından Musa Bayoğlu aldı.

Musa Bayoğlu, “Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslâmi Çözümler” başlıklı konuşmasında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı”, “Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler”, “Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması”, “İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi”, “Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik”, “Vergisiz Bir Ekonomi”, “Can Yakan Faturalar”, “Ticaretin Canlandırılması”, “Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri” ile “Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” maddelerinin detaylarını paylaştı.

Bayoğlu, içinde bulunduğumuz krizlerin gerçek sebeplerini ve bunun ilacı olan İslami çözümleri net bir şekilde ortaya koydu.

Musa Bayoğlu’nun sunumundan sonra kürsüye İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu çıktı.

İmamoğlu konuşmasında; “Krizlerin çözümünü hala vahşi kapitalizmin uygulamalarında mı arayacağız, yoksa İslam’ın tertemiz hükümlerinde mi?” sorusuna cevap niteliğinde dosdoğru istikameti içeren açıklamalarda bulundu. İslâm iktisat nizamının çözümlerine ve nasıl uygulanacağına değindi. İmamoğlu, İslâm'ın mescit adabını vazettiği gibi iktisadi sorunlara da çözüm getirdiğini ve İslâm’ın bir hayat nizamı olduğunu yeniden Müslümanlara hatırlattı. 14 asır boyunca bu toprakların sefalet ve fakirlik görmediğini ifade eden İmamoğlu, bugünkü yaşanan krizden ve sorunlardan yeniden kurtuluşun da ancak özelde İslâm iktisat nizamı genelde de İslâm nizamı ile olacağını şanlı İslâm tarihinden yaptığı örneklerle ortaya koydu.

Mersin'de yapılan bu konferansta tüm sunumlar ile Kapitalizmin iflas etmiş olduğu, ahlaki krizler ve iktisadi krizlerle boğuşan insanlık için tek kurtuluşun, İslam iktisat nizamı ve İslam’ın hükümleri olduğu gerçeği Mersin halkı ile paylaşıldı. 13 asır boyunca tatbik edildiği gibi, bu nizamı yeniden tatbik edecek olan Raşidi Hilafet Devleti’ni birlikte görmeyi Allah’tan niyaz ederek konferansa son verildi.

#EkonomikKrizeİslamiÇözüm

EKONOMİK KRİZE 10 MADDEDE İSLAMİ ÇÖZÜMLER RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.