DÜNYADA HİZB-UT TAHRİR

FİLİSTİN’DE AİLEYİ VE AHLAKI HEDEF ALAN CEDAW PROTESTO

Hizb-ut Tahrir Filistin, kısa adı CEDAW olan ‘Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi’ kapsamında yasaların dayatılmasına karşı kutsal Filistin topraklarında geniş katılımlı gösteriler düzenledi.

Hizb-ut Tahrir Filistin, kısa adı CEDAW olan ‘Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi’ kapsamında yasaların dayatılmasına karşı kutsal Filistin topraklarında geniş katılımlı gösteriler düzenledi. Abbas rejimi, uzun zamandır Batı’dan ithal fasit sözleşmeyi Müslümanlara dayatmak için çalışıyor.

Mübarek Filistin topraklarında düzenlediğimiz büyük mitinge binlerce Filistinli katıldı. Bu mitingin amacının, Filistin yönetiminin CEDAW ve uyum yasalarını geçirme ve uygulama çabalarına bir yanıt olduğu ifade edildi.

Sözde “Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Yok Edilmesi Sözleşmesi” ya da CEDAW, 1979'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen uluslararası bir anlaşma. İslam Devleti’nin yıkılmasından sonra işbirlikçi yönetimler tarafından Müslümanlara dayatılan bu kanunlar ile ahlâk yok edilirken, ailenin de yıkılması hedefleniyor. CEDAW’ın devamı olan ve 2011 yılında imzaya açılan İstanbul Sözleşmesi de aileyi yıkmayı, eşcinselliği yaygınlaştırmayı ve ahlakı yok etmeyi amaçlıyor. Bu sözleşmeye bazı Hristiyan ülkeler imzalamayıp şerh koyarken, Türkiye ilk imzalayan ülke olmuştu. Daha sonra kamuoyunun tepkisi üzerine İstanbul Sözleşmesi fesh edilse de uyum yasaları aynen uygulanmaya devam ediyor.

Daha önce Nablus’ta Ğays Nessar’ı, Kalkilya’da ise Hizbu’t-Tahrir yöneticilerinden Hüsam Nebil, Abdülhalim Nessar, Remzi Ganem’i Batı’nın aileyi yıkma planı CEDAW sözleşmesini eleştiren ve reddeden paylaşımları nedeniyle Abbas rejimi tarafından tutuklamıştı.

Zorba Abbas rejimi, Batı’nın batıl kanunlarına karşı Müslümanları uyandıran, fikri ve siyasi çalışmalar yürüten Hizb-ut Tahrir’e karşı düşmanca saldırılarını sık sık tekrarlıyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.