FAALİYET GÖSTERDİĞİ ÜLKELER

PARTİ

FAALİYET GÖSTERDİĞİ ÜLKELER

Hizb-ut Tahrir Endonezya’dan Fas’a kadar Ortadoğu, Or-ta Asya, Afrika, Avrupa, Avustralya, Amerika, İskandinavya, Uzak Doğu ve Rusya başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Hizb-ut Tahrir Endonezya’dan Fas’a kadar Ortadoğu, Orta Asya, Afrika, Avrupa, Avustralya, Amerika, İskandinavya, Uzak Doğu ve Rusya başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 

Hizb-ut Tahrir, kuruluşu ile birlikte önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde fikrî ve siyasi manada yayılmış ve etkili çalışmalar yapmıştır. Daha sonra Orta Asya ve Uzak Doğu’ya kadar Hilâfet projesini taşıyabilmiştir. Bugün Endonezya ve Malezya’da milyonlarca Müslüman Hizb-ut Tahrir’in faaliyetlerine iştirak etmektedir. 100 bin kişilik stadyumlarda konferanslar yapılmaktadır. Hizb-ut Tahrir meydanlarda yüz binlerce Müslüman’ı bir anda Hilâfet için yürütebilmektedir. Hizb-ut Tahrir’in çalışmasının bu kadar farklı bölgede bu denli hızlı yayılmasının sebebi İslâm akidesi esası üzerine çalışıyor ve herhangi bir mezhep veya meşrebi bütünde taklit etmiyor olmasıdır. Aynı zamanda onun bu kadar farklı bölgede kabul görmesi ümmetin partisi hâline geldiğini de göstermektedir.

Hizb-ut Tahrir'in Faaliyet Gösterdiği Ülkeler

Filistin, Ürdün, Lübnan, Suriye, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Yemen, Tunus, Cezayir, Fas, Libya, Sudan, Bahreyn, Suudi Arabistan, Doğu Afrika ülkeleri, Somali, Kenya, Tanzanya, Mariutus Adaları, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Doğu Türkistan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Türkiye, Rusya, Dağlık Karabağ, Avusturalya, Avusturya, Almanya, Belçika, Hollanda, Ukrayna, Kırım, Fransa, İtalya, Danimarka, İngiltere, Kuzey İrlanda, Amerika ve Kanada…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.